Skip to content

یكى هستيم گروهی مردم نهاد است، با نگاهی عمیق‌تر به مسئولیت اجتماعی هر فرد نسبت به جامعه پیرامون خود که با شعار “در غم، شادی و امید یکی هستیم” قصد دارد با احترام به فرهنگ بومى هر منطقه، زمينه‌ی رشد و پيشرفت جامعه محلی را برقـــرار سازد. این گــروه مردمی متشـــکل از جوان‌هایی است با دغدغه‌های مشترک و قدم‌های یکسان، که در تلاش هستند تا گام‌هایی هرچند کوچک برای کشور عزیزشان ایران و هموطنان خویش بر دارند. آن‌ها قصد دارند همدلی و برادری را ترویج دهند و همچنین با یک رنگی با مردم محلی و كودكان و فعالیت‌های زیرساختی به انسان‌ها يادآور ‌شوند که اميد زنده است و ما با هم “يكى هستيم”.

چشم انداز

توسعه پایدار جوامع محلی در زمینه کودکان، معیشت و اشتغال‌زایی در مناطق محروم و در راستای رفع مشکلات خانوار

تاریخچه

این مجمــوعه با آغــــاز تفکـــر و دغدغه‌های درونی موسس خود رضا عابدینی سهی شکل گرفت. «یکی هستیم» از سال 1393 به عنوان یک کمپین اجتماعی با موضوعیت «گسترش فرهنگ همدلی و کمک رسانی» آغاز گردید و امروز به یک گروهی مردم نهاد تبدیل شده است که اهداف خود را در راستای توسعه به‌صورت سازمان یافته و مستمر با اعضای مشخص و همچنین داوطلبان دنبال می‌کند.

دست راست در تمام اديان و مكاتيب نمادى مقدس و روحانيست كه نشانه‌ی سلام و سلامتی نیز می باشد. پرنده نماد آزادی و رهاییست و همینطور نمادی از صلح و دوستی می باشد. شاخه‌ی زیتون، نهال راستی و پیام‌آور صلح است که پرنده‌ی صلح آن را با خود حمل می کند.

مؤسس

رضا عابدینی سهی
مؤسس و بنیانگذار

رضا عابدینی سهی متولد شهريور 13۵9 در تهران و تحصیل کرده رشته مهندسی نساجى است. رضا پس از ۱۰ سال فعالیت در زمینه ی تولید در ایران و کشور همسایه (افغانستان) فعالیت اقتصادی را رها کرد و ۵ سال برای تحقق رویاهای کودکی‌اش تصمیم گرفت تا سفرهای متوالی را به نقاط مختلف جهان آغاز نماید و همچنین سفـــر را با مسئولیت اجتماعی در هم آمیخت و با فعالیت‌های مدنی و عام‌المنفعه متعدد به یک فعال اجتماعی تبدیل شد. همکاری او با سازمان ملل در برگزاری نمایشگاه صلح تهران نقطه عطفی در گرفتن این عنوان در جامعه شد. وی با شعـــار «تفــــاوت داریم ولی اختــلاف نــــه» “یکی هستیم” را راه‌اندازی نمود. از فعالیت های او میتوان به :

-همکاری با سازمـــان ملل و برگــــزاری نمایشــــگاه “صلح” با حمـــایت بانک اقتصـــاد نـــوین

-مشعل داری المپیک 2018 در کــــره جنوبی، با حمایت بخـــش مسئولیت اجتماعی شرکت سامسونگ

-میزبانی گروه دلقک‌های بدون مــــرز آلمان در ایران، اجرا در مناطق محروم کشـــور

-اجراهای خیابانی جهت افزایـــش ضریب امیــــد جامعــه کمپین “شهــــر همه” ویــــژه معلولیـــن

-سفر به سیستان و بلوچستان و شناسایی مشکلات منطقه

-کمپین “آب پاک، حق همه کودکان است” با حمایت شرکـت شیرآلات ساختمانی ایران KWC

-مشاوره در مبحث مسئولیت اجتمـــاعی به شرکت مسافرتی ققنـوس

-سفر سه ماهه به قاره آفریقا و پیمودن ۶۰۰ کیلومتر به صورت پیاده در راستای مسئولیت اجتماعی با حمایت شرکت پارس آنلاین

-سفر سه ماهه به قاره آمریکای جنوبی و پیمودن ۵۰۰ کیلومتر به صورت پیاده

-سفر شش ماهه به آسیای جنوب شرقی و پیمودن ۳۰۰ کیلومتر به صورت پیاده

اشاره نمود.

 

"فعالیت‌های گروه "یکی هستیم

• کوهستان جازموریان

هدف پروژه:

توانمند‌سازى اهالی ۱۱ روستای ساکن در کوهستان جازموریان و ارتقا استانداردهای زندگی اهالی منطقه

محل اجــرا: استان کرمان، کوهستان جازموریان

 

• ساخت مجموعه‌ی امید روستای بویینگ 

محل اجــرا: جنوب کرمان، 1۵ کیلومتری شهر زهکلوت، روستای بوئینگ

 

• تجهیز خانه‌ی امید کودک و مادر گمیشان 

محل اجرا: استان گلستان- شهرستان گمیشان

 

"اهداف گروه "یکی هستیم

۱) ترویج کنوانسیون حقوق کودکان بر اساس ماده ۳۱ که در آن حق کودک برای تفریح، آرامش، بازی و فعالیت های خلاقانه ی مناسب با سن خود و شرکت آزادانه در حیات فرهنگی و هنری، یکی از مهم ترین حقوق کودکان است. از این رو تامین زیرساخت‌های لازم، برای آینده‌سازان ایران عزیزمان سر فصل مهمی در توسعه کشور محسوب می‌گردد.

۲) توسعـــه در زمینـــه معیشت و اشتغـــال زایی در مناطق محـروم در راستای رفع مشکلات خانوار

اعضـا گـروه

فائزه پور محسنی
طراح گرافیک
حمـزه دالایـی
مدیریت مدیا
آرش میرحصاری
مدیریت اجرایی و عملیات
غـزال باقـری
مدیرعامل

خیریه میر بهاالدین” موسسه‌ خیریه خانوادگی رضا عابدینی سهی ( بنیانگذار گروه مردم نهاد) «یکی هستیم» واقع در شهر زنجان میباشد. رضا عابدینی عضو هیئت امنا و تیم اجرایی موسسه میباشد که امروز گروه مردمی «یکی هستیم » و موسسه “خیریه میربهاالدین “با یکدیگر همراه شده اند، تا به لحاظ قانونی و اجرایی هر دو طرف بتوانند، قدمهای بزرگتر و موثرتری برای آبادانی این سرزمین بردارند…

باور داریم برای ساختن آینده ی ایرانمان باید همدل ، همراه و یکی شویم…


موسسه خيريه ميربهاءالدين

خيريه اي به قدمت ١٧٠ سال ….

موسسه خيريه ميربهاء الدين به شماره ثبت ٩٥٣ با مجوز از سازمان بهزيستي كشور موسسه اي غير تجاري و غير سياسيت، ريشه نام اين موسسه به حاج میربهاءالدین زنجانی ( ناجي شهر زنجان و مرد زنجان ساز ) تاجر و خیر بزرگ و واقف شهر زنجان بر ميگردد. میربهاءالدین به سال ۱۲۳۴ (ه‍. ق) برابر با ۱۱۹١ (ه‍. ش) در شهر زنجان پا به عرصه وجود گذاشت.

پدرشمیرمسیحاقاضي القضات بود ، میربهاءالدین در سال مجاعه (سال قحطی بزرگ ۱۲۶۶ به قولی ۱۲۸۸ ه‍. ق) با احسان‌ها و بخشش‌های فراوان و با آزاد كردن تمامي انبارهاي گندم خود و بخشش ثروت و تمامي اموال خود ، مردم بسیاری را از مرگ حتمی و كوچ اجيارى رهایی بخشید و زنجان امروز حيات كنوني خود را مديون اين بزرگ مرد است. او ابنیه و موقوفات فراوانی از خود بجای گذاشت و پس از قریب به ۷۶ سال عمر سراسر بخشش و نيكوكاري خود، در سال ۱۲۶۹ خورشیدی در زنجان درگذشت.